سفارش تبلیغ
صبا ویژن

شاره کم سنه
 
قالب وبلاگ
شهردار تهران گفت: قبل و بعد انقلاب تا سال 84 ، 30 تا 33 درصد هزینه های شهر تهران توسط دولت تامین می شد، اما از سال 84 تا کنون حداکثر 5 درصد هزینه ها تامین شده که این در تاریخ بلدیه تهران بی سابقه است.
قالیباف ، شهرداری
به گزارش مهر، محمد باقر قالیباف در مراسم افتتاح 6 ایستگاه جدید آتش نشانی با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران و در پاسخ به خبرنگاری که پرسید گفته می شود کمک دولت به شهرداری 7 برابر کمک دولتهای پیشین به این مجموعه بوده است گفت: نمی خواهم وارد این بحثها شوم، در این شرایط بحثها به جدل تبدیل می شود و این درحالی است که آمار نیز مشخص است.
وی افزود: از سال84 تا کنون حداکثر 5 درصد هزینه های تهران توسط دولت تامین شده است، اما مردم نگران نباشند شهرداری با قدرت با لطف مردم و با فضل الهی کارها را پیش می برد.
قالیباف با تاکید بر اینکه احداث مترو، فعالیتهای عمرانی، توسعه فضای سبز و... نشان دهنده تلاشهای شهرداری است تصریح کرد: اینکه میزان این کمکها 7 برابر شده باشد نیست، علم آمار همه چیز را نشان می دهد ودستگاههای نظارتی نیز برای بررسی این مسئله حضور دارند.
شهردار تهران در خصوص مصوبه شورای اسلامی شهر که به شهرداری اجازه داد 4 میلیارد تومان برای کمک به مناطق زلزله زده آذرباییجان شرقی اختصاص دهد گفت: شهرداری در همان روز اول برای کمک و کسب تجربه تیم مدیریت بحران و تیم خدمات شهری را به محل حادثه اعلام کرد تا برنامه ریزیهای لازم را انجام دهد.
قالیباف با اشاره به اینکه در روز اول شهرداری تهران مجاز به استفاده از امکانات شهرداری تهران در منطقه زلزله نبود، افزود: بعد از آن با کمک مردم و شهرداری امکانات لازم به مناطق زلزله زده اعزام شد و در حال حاضر نیز شهرداری تهران در آنجا مستقر است و نظافت معابر را بر عهده دارد.
وی ادامه داد: شورای شهر نیز احساس کرد باید اختیاراتی به شهرداری بدهد و بر اساس آن مصوبه 4 میلیارد تومان را تصویب کرد که به دنبال آن سعی کردیم در حوزه اسکان موقت و کارهای زیربنایی فعالیتهایی انجام دهیم که امیدوارم با کمک شهرداری و مردم بخشی از نیازهای خدمات عمومی را پاسخ دهیم.
شهردار تهران با اشاره به اینکه تامین مسکن زلزله زدگان به عهده دولت است، افزود: شهرداری اقداماتی نظیر نظافت معابر، احداث مسجد و ایستگاههای آتش نشانی را در مناطق زلزله زده دنبال می کند که ظرف یک تا دو ماه آینده گزارش اقدامات انجام شده را ارائه خواهم داد.
وی همچنین با اشاره به افتتاح 6 ایستگاه جدید آتش نشانی و رسیدن این ایستگاهها به عدد 100 تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا سال 1400 تهران باید دارای 120 ایستگاه آتش نشانی باشد که تا پایان سال 92 این امر محقق می شود.
قالیباف خاطر نشان کرد: همچنین طبق برنامه ریزی صورت گرفته زمان رسیدن به محل حادثه باید کاهش می یافت و نوسازی برخی ایستگاهها و همچنین ارتقای کیفیت و تکنولوژی و آموزش باید دنبال می شد که امروز به این قابلیت رسیدیم.
شهردار تهران با بیان اینکه تجهیزات و امکانات آتش نشانی به روز است، گفت: سازمان آتش نشانی شهرداری تهران امروز نه تنها مرکز آموزش در کشور است بلکه مرکز آموزش در منطقه نیز هست و آموزشهای لازم را به کشورهای خاورمیانه در این زمینه ارائه می کند.

[ شنبه 91/7/15 ] [ 2:45 عصر ] [ عطا ملایی ] [ نظر ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
.. من عاشق محمدم
درباره وبلاگ
لینک دوستان
صفحات دیگر
امکانات وب


بازدید امروز: 81
بازدید دیروز: 216
کل بازدیدها: 744524